KAMPANYA

Yaz geliyor yazlık bakımlarda indirimleri  kaçırmayın.

RANDEVU AL

Expertiz

Ekspertiz Hizmeti

Teknik bilgisi olan kişiler, özellikle ikinci el araba piyasası işlemleri gerçekleştirilirken, arabanın teknik cihaz ve ekipmanlarını detaylı olarak incelemektedirler. Bu incelemenin sonrasında ise araba hakkında genel bir görüş bildirilmesi işleminin tümüne ekspertiz uygulaması adı verilir. Siz de herhangi bir anda ekspertiz işlemine ihtiyaç duyduğunuzda, zaman ve mekan fark etmeden Rutinbakım uzmanları tarafından işlem satın alabilirsiniz. Ekspertiz aşamalarına bakılacak olursa, aşağıdaki adımların izlenmesi gerekir.

 

Motor Bölümü İncelemeleri

Önceden alınacak olan randevuya göre gelecek uzman personel, motor bölümünden başlayarak analiz raporlarını dolduracaktır. Motorun kompresyon testinin yanında, soğutma suyu kontrolü ve motor yağının ölçülmesi işlemi, bu aşamada yapılır. Egzozdan çıkan duman seviyesi ölçülür ve motor vuruntu ile üfleme kontrolünün seviyeleri analiz raporuna eklenir.

 

Elektronik Kontrolü

Elektronik aksam, bir arabanın en önemli bölgelerinden bir tanesidir. Bu yüzden ekspertiz işleminde de geniş çaplı bir kontrole ihtiyaç duyar. Motorun beyin kısmında detaylı incelemeler sona erince, araç kullanım sisteminin güvenliği için AIRBAG ve ABS kontrolleri gerçekleştirilir. Bunun yanında klima kontrolü yapılır ve otomatik şanzıman ile ilgili veriler detaylıca incelenir.

 

Boya ve Kaporta Kontrolü

Belki de ülkemizde en çok sorun yaşanan ve dolandırıcılık oranının çok yüksek olduğu boya ve kaportada, inceleme Rutinbakım ekibinin uzman personeli tarafından, detaylı ve kapsamlı bir şekilde yapılacaktır. Parça kontrolünün yanında, değişen parçanın olup olmadığı da raporlara eklenir. Şasi kontrolü sistem üzerinden gerçekleştirilir ve podye konusunda gerekli incelemeler yapılır. Bu aşamanın son kontrolü ise direk ve marşpiyel kısmında gerçekleştirilir.

 

Araç Altı Kontrolleri

Rot başı kontrolleri, araç altında ilk uygulanacak analiz rapor sonucunda görülecektir. Bunun yanında motor takozları detaylı bir biçimde incelenir. Belirgin yağ kaçağı kontrolü yapmak, aracın sürüş esnasında herhangi bir tehlikeyle karşılaşmasını önleyecektir. Aks körükleri, kontrol edilmediği takdirde sorun yaşatacak önemli parçalardandır. Araç altı kontrollerinde rotil kontrolünün yapılmasıyla birlikte, araç üzerindeki bütün ekspertiz işlemi sonlandırılmış olacaktır. Çıkan rapor bir saat içerisinde hazırlanır ve resmi bir evrak olarak sizlere teslim edilir. İstenilen durumlarda rapor mail olarak adresinize iletilecektir.

Our professionals know how to handle a wide range of car services. Whether you drive a passenger car or medium sized truck or SUV, our mechanics strive to ensure that your vehicle will be performing at its best.

Hizmetlerimiz

  • Motor Bölümü İncelemeleri
  • Elektronik Kontrolü
  • Boya ve Kaporta Kontrolü

  • Araç Altı Kontrolleri
© Copyright 2018 by Wordpress Uzmanı