KAMPANYA

Yaz geliyor yazlık bakımlarda indirimleri  kaçırmayın.

RANDEVU AL

Lastik Bakım&Onarım

Aracın güvenli bir sürüşe sahip olması için, lastiklerinin her zaman bakımlı ve doğru bir basınçta olması gerekir. Çoğu araba sürücüsünün dikkat etmediği lastik bakımı, lastiklerin yol üzerindeki tutuşunu ve performansını etkilemektedir. Doğru bir lastik bakımı, lastiğin çok daha uzun süreler kullanılmasını sağlayacaktır. Siz de lastiklerinizi ömrünü arttırmak istiyorsanız, aşağıdaki hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Lastik Sökme ve Takma İşlemi

Lastik işlemi; sadece dış kısmının çıkartılması işlemi değildir. Böyle işlem uygulayan iş yerleri aslında arabaların balans dengesini de bozmaktadır. Rutinbakım uzman ekibi, öncelikle jantı söker ve takar, aynı zamanda lastiklerin sökülüp takılmasını, yüzeylerinin fırçalanmasını, ön düzenin kontrol edilmesini, supaplarının değişmesini ve lastiğin hava basıncının ayarlanmasını gerçekleştirecektir. Böylece sizin bu işlemlerle ilgili zaman kaybetmenize gerek kalmayacaktır.

 

Lastik Tamiri

Rutinbakım ekipleri, istediğiniz yerdeki lastik tamiri işlemine randevu sistemiyle gelip yardımcı olacaktır. Lastik tamirinde öncelikle delik ve lastiğin iç kısımları dikkatlice incelenir. Temizleme işlemine gerek varsa, bu işlem hızlıca yapılır. Lastikteki hava kaçıran kısım, yama yapılmak üzere tıraşlanmaya başlar. Lastikteki hava kaçırmaya başlayan bölüm için sızdırmazlık katmanının raspalanması gerekir. Mantar yama şeklindeki eklentileri lastiğe eklenir ve lastiğe uygun basınç verilerek, lastiğin doğru bir şekilde çalıştığı kontrol edilir.

 

Lastik Balans Ayarı

Lastiklerde balans ayarı yapmak, lastiklerin sürüş konforunu sağlamak adına yapılan denge sağlama işlemidir. Bu sayede her iki taraftaki lastiklerin ağırlıkları eşitlenmiş olacaktır. Yol tutuşu esnasında önüne geçilecek olan titreşimler, böylece lastiklerin aşınmasına neden olmayacaktır. Lastik balans ayarı yaptırmak isteyen müşteriler, araçlarıyla ilgili bilgileri girerek sitemizden gerekli randevuları alabilirler. Yer ve zaman fark etmeden yapılacak balans ayarı sayesinde, lastiklerin uzun süreli kullanımına imkan yaratılacaktır.

 

Lastiklerin Saklanması

Rutinbakım lastik uzmanları, kış ve yaz lastiklerinin kullanımının önemi kadar; depolama işleminin de önemini vurgulamaktadır. Bu yüzden lastiklerin doğru zamanlarda ve yerlerde saklanmasına ihtiyaç duyulur. Lastikler, saklanma süreleri olarak yılı geçmemelidir. Çünkü bu süreyi aşan lastikler, artık amacını yerine getiremeyecek kadar yıpranmış olacaktır. Siz de lastiklerinizi saklamak istiyorsanız, en kısa sürede bize ulaşarak gerekli rezervasyonu yaptırın.

Hizmetlerimiz

  • Lastik Sökme ve Takma İşlemi
  • Lastik Tamiri
  • Lastik Balans Ayarı
  • Lastiklerin Saklanması
© Copyright 2018 by Wordpress Uzmanı