KAMPANYA

Yaz geliyor yazlık bakımlarda indirimleri  kaçırmayın.

RANDEVU AL

Rutin Bakım

Araçların belirli süreler dahilinde rutin olarak bakımlarının yapılması gerekir. Rutinbakım ekibi, bu sayede araçlarınızı sizin kadar önemsemekte ve aracınızın çok daha uzun ömürlü bir kullanım süresine sahip olması için gereken detayları uygulamaktadır. Periyodik şekilde gerçekleştirilecek bakımlar sayesinde, kullanıcı tarafından meydana gelebilecek aksaklıklar ve arızlar ortadan kaldırılacaktır. Ayrıca araç sahipleri güvenli ve keyifli sürüşlerine devam edeceklerdir. Aracın performansını arttıracak olan kontroller, ayarlar ve değişiklikler; Rutinbakım ekibinden alacağınız randevuya göre istediğiniz saat ve yerde gerçekleştirilecektir.

 

Lastik Bakımı

Lastiklerin balans ayarları, ön düzen değerleri, basınç kontrolleri, nitrojen doldurulması ve hasar tespitleri rutin bakım dahilinde yaptırılır. Ayrıca lastiklerin aşınması ve diş derinlik ölçümü yapılarak, lastiğin performans anlamında hangi noktada olduğu ölçülmektedir.

 

Motor Yağının Kontrolü

Bir aracın tam performansta olması için, motor yağının düzenli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Çünkü motor yağları, aracın hareketi esnasında hareketli bölgeler arasında bir sürtünme ve aşınma olmasının önüne geçmektedir. Motor parçaları, motor yağının etkileyici formu sayesinde temizlenmiş olacaktır. En az yılda bir kez, fakat önerilen yılda 1 kez motor yağının değiştirilmesi gerekir.

 

Hava Filtresinin Değişimi

Toz tanecikleri her ortamda bulunur. Taneciklerin süzülerek motora temiz bir havanın girmesi için de, hava filtreleri görev yapmaktadır. Hava filtreleri sayesinde, aracın motor performansı artacaktır. Bunun yanında ise verim kaybının önüne geçilecektir. Hava filtresinin bu yüzden rutin bakımlarda kontrol edilmesi, standart bir prosedürdür. Çünkü hava filtresi kontrol edilmezse, keyifli sürüş ortadan kalkacaktır.

 

Yağ Filtresinin Değişimi

Motor yağının motordan ayrılması ve diğer aksanlara bulaşmadan araçtan akışının sağlanması için, yağ filtresi gereklidir. Bu yüzden de yağ filtresinin süzme performansının her zaman iyi seviyelerde olması gerekir. Yağ filtresi düzenli olarak değiştirilmeli ve bakıma konu olmalıdır. Bu sayede yağ kanallarında meydana gelebilecek tıkanmalar da önlenecektir.

 

Akü Bakımı ve Fren Sisteminin Kontrolü

Akü, aracın adeta harekete geçmesini ve kimyasal enerjisini elektrik enerjisine çevirmesini sağlayan bir ekipmandır. Bu yüzden rutin bakımlarda kontrol edilmesi zorunludur. Güvenli bir sürüşün meydana gelmesi için en önemli detaylardan bir tanesi olan fren için de; rutin bakımlarda balatalar, fren hortumları, hidrolikleri ve merkezleri kontrol edilir.

Our professionals know how to handle a wide range of car services. Whether you drive a passenger car or medium sized truck or SUV, our mechanics strive to ensure that your vehicle will be performing at its best.

Hizmetlerimiz

  • Lastik Bakımı
  • Motor Yağının Kontrolü
  • Hava Filtresinin Değişimi
  • Yağ Filtresinin Değişimi
  • Akü Bakımı ve Fren Sisteminin Kontrolü
© Copyright 2018 by Wordpress Uzmanı