Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/wphizmet/public_html/rutinbakim.com/wp-content/plugins/pie-register/classes/profile_front.php on line 88

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/wphizmet/public_html/rutinbakim.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2734

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/wphizmet/public_html/rutinbakim.com/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2738

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/wphizmet/public_html/rutinbakim.com/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3679
Yağ Değişimi - Rutin Bakım, Araç Bakımı, Detaylı Temizlik, Yağ Değişimi

KAMPANYA

Yaz geliyor yazlık bakımlarda indirimleri  kaçırmayın.

RANDEVU AL

Yağ Değişimi

Aracınızın yağ değişimi zamanı geldiyse, zaman kaybetmeden Rutinbakım ekibine ulaşarak gerekli hizmeti almanız gerekir. İstediğiniz zamanda istediğiniz yere gelecek Rutinbakım ekibi, siz sevdiklerinizle zaman geçirirken; arabanızın en iyi performansa ulaşması için gereken bütün adımları gerçekleştirecektir.

 

Motor Yağının Görevleri

Motor yağları, araçlarda önemi bilinmeyen; fakat adeta aracın temiz ve koruyucu kan görevini gören unsurlarıdır. Motor harekete başladığı andan itibaren hareketli parçalar da devreye girer. Motor yağı bu parçaların birbirlerine sürtmesini ve motorun zarar görmesini engellemektedir. Motorun aşırı ısınmasını da önleyen motor yağı, aynı zamanda sızdırmazlık sağlamaktadır.

 

Doğru Motor Yağı Seçimi

Araçların motorlarının çalışması, her modelde farklı teknikler ve sıcaklıklar içermektedir. Bu yüzden de çok karmaşık bir yapı bulunmaktadır. Motor yağı, kaliteli olmasının yanında; her aracın kendisine özel olarak ihtiyaçlarını karşılayacak bir özelliğe sahip olmalıdır. Rutinbakım, bu yüzden her araç modeline ve hatta yılına göre farklı motor yağı üreticisi firmalarını tercih etmektedir.

 

Yağ Değişimi Neden Yapılmaktadır?

Motor yağı, aynı motorun aksamları gibi zamanla görevini yerine getiremeyecektir. Bu yüzden de arabanın motorunda aşınmalar ve sorunlu parçalar oluşabilir. Yılda en az bir kere yağ değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü şehir yaşantısı içerisinde olan nem, toz, şehir içi araba kullanımı, yüksek devirdeki sürüşler ve yanma izleri yağların kalitesini azaltan önemli nedenlerin başında gelmektedir.

 

Motor Yağının Değiştirilmesinin Faydaları Nelerdir?

Motor yağı, aslında motor çalışma sisteminin metale vereceği zararın engellemesini sağlamaktadır. Aynı zamanda yüksek devirle çalışan motorun vereceği yanma, aşınma ve ısınma gibi problemleri; motor yağı sayesinde en aza indirilecektir. Yağ değişimi sayesinde, araç motorlarının kullanım süresi çok daha fazla şekilde uzayacaktır. Bu sayede araçlarda yakıt tasarrufları ve performans artışları da gözlenmektedir.

 

Yağ Değişiminin Doğru Zamanı

Araç üretici firmaları, aracın türüne ve kullanım miktarına göre motor yağının değiştirilmesi için gereken zamanı farklı aralıklarda belirlemiştir. Fakat genel görüşe göre, yılda en az bir kere motor yağının değiştirilmesi gerekir. Bu sınır kilometre cinsinden verilecek olursa; eski araçlarda 5 bin, yeni araçlarda ise 20 bin kilometrede bir olarak düşünülebilir.

Hizmetlerimiz

  • Motor Yağının Görevleri
  • Doğru Motor Yağı Seçimi
  • Yağ Değişimi Neden Yapılmaktadır?
  • Motor Yağının Değiştirilmesinin Faydaları Nelerdir?
  • Yağ Değişiminin Doğru Zamanı
© Copyright 2018 by Wordpress Uzmanı